Loading...

PROWINCJE

PROWINCJE 2018-08-24T12:52:45+00:00
Prowincja Guangxi
Prowincja Syczuańska
Prowincja Zhejiang
Prowincja Jiangsu
Prowincja Fujian
Centralna Mongolia

Prowincja Guangxi

Po zaproponowaniu przez Ministerstwa Handlu organizacji  China Brand Show Poland w Europie Środkowo-Wschodniej, otrzymano mnóstwo odpowiedzi i wsparcia ze strony samorządu regionalnego. Jak to się działo dotychczas, w pokazie weźmie udział wielu delegatów prowincji takich jak Fujian, Guangdong, Jiangsu, Kuangsi, Syczuan, Henan, Xinjiang i Centralnej Mongolii a także innych. Każda z nich reprezentuje swoistą specyfikę . Na przykład prowincja Guangxi, będzie reprezentowana między innymi przez grupę 50 przedsiębiorstw delegowanych przez Departament Handlu Prowincji Guangxi, a także zaprezentuje spektakl muzyczny, ukazujący charakterystyczną dla tego regionu obfitą kulturę Guangxi.

Prowincja Syczuańska

Produkcja ekonomiczna Sichuan zajmuje szóste miejsce w kraju i pierwsze na zachodzie Chin, a PKB na jednego mieszkańca przekracza 4.000 dolarów na osobę.cChengdu ma łączną produkcję ekonomiczną ponad 1 biliona RMB (zajmując drugą pozycję w prowincji zaraz po Guangzhou), co plasuje tę prowincję na pierwszym miejscu w regionie zachodnim.

Sichuan ma ponad 200 różnego rodzaju parków. Marka ”Made in Sichuan” wyróżnia się w sektorach takich jak tekstylia, maszyny, części samochodowe, zaawansowane technologie, produkty elektroniczne i materiały budowlane.

Prowincja Zhejiang

Prowincja Zhejiang jest jedną z najbardziej aktywnych gospodarczo prowincji w Chinach. Przy dużym wsparciu państwowej gospodarki rozwój gospodarki prywatnej doprowadził do ekonomicznego rozkwitu prowincji stanowiąc o sile “gospodarki Zhejiang”. Aglomeracja Delta Jangcy, utworzona przez Zhejiang, Jiangsu, Anhui i Szanghaj, stała się jedną z sześciu największych międzynarodowych zespołów miejskich na świecie.

Prowincja Jiangsu

Jiangsu jest jednym z miejsc narodzenia się starożytnej chińskiej cywilizacji, starożytnych ludów, kultury Wuyue i kultury Jangcy. Od tamtych czasów Jiangsu jest jedną z prowincji o najwyższym rozwoju politycznym, gospodarczym i kulturalnym w Chinach. Zawiera w sumie 13 narodowych miast historycznych i kulturalnych.

Dzięki elementom takim jak wskaźnik  PKB na mieszkańca Jiangsu , konkurencyjność, rozwój regionalny i wskaźnik egzystencji ludności (DLI)  stanowi chińską prowincję reprezentującą najwyższy poziom kompleksowego rozwoju.

Prowincja Fujian

Prowincja Fujian w ostatnich latach wykazała szybki wzrost gospodarczy w południowo-wschodnich prowincjach nadmorskich. W 2017 roku odnotowano wzrost PKB o 8,1% w stosunku do poprzedniego roku, co uplasowało tę prowincję na siódmym miejscu w kraju.

W branży high-tech osiągnięto znaczny wzrost w produkcji tabletów, nowych pojazdów energetycznych, sportowych pojazdów użytkowych (SUV), ogniw słonecznych i układów scalonych. Sytuacja ekonomiczna Fujiana jest ogólnie stabilna, ale i postępująca. Te osiągnięcia prowadzą w kierunku podwyższenia poziomu zamożności społeczeństwa i  nowych osiągnięć w rozwoju tego regionu.

Centralna Mongolia

Centralna Mongolia jest bogata w zasoby naturalne i jest znana z  kopalni Donglin na zachodzie,  rolnictwa na południu  i  hodowli zwierząt na północy. Użytki zielone, lasy i grunty orne na osobę wiodą prym w Chinach, z największymi rezerwami rzadkich metali ziemnych na świecie.

Jest to także największe w Chinach skupisko łąk pasterskich jak i zasobów turystyki kulturalnej. Mongolia wewnętrzna jest ściśle powiązana współpracą gospodarczą i technologiczną ze sterfą Pekin-Tianjin-Hebei, a także jedna z ośmiu obszernych stref gospodarczych w Chinach.